آخرین خبرها

مشاور شو

همه چیز در مورد مشاورشو: 

اگر در این صفحه حضور دارید، یعنی می‌خواهید تصمیم بزرگی بگیرید.(مشاور شو)

برای تصمیم بزرگ گرفتن نیاز هست اطلاعات کافی داشته باشید

مشاور شو طرحی برای ارتقای توانمندی مهارت های مشاوره ای مورد نیاز دانش اموز فارغ از هر سطح اموزشی و همچنین فزایش سطح عملکرد و اطلاعات مشاوران و دبیران که قصد دارن با بروز بودن خودشان بهترین اطلاعات را دراختیار دانش اموزانشان قرار دهند.

مشاور شو با هدف افزایش راندمان مطالعاتی تمامی نیاز های مشاوره ای و مهارت های خاص را در قالب پادکست های اموزشی تولید کرده و به صورت رایگان دراختیار شما قرار میدهد.

فایل های اموزشی به مرور در صفحه قرار میگیرند. سعی شده که در هر ماه فایل های اموزشی متناسب با نیاز دانش اموز تهیه و تولید شود.

مشاوران جوان دانش اموزان معلمان و مدیران میتوانند باخیال راحت از این مطالب استفاده کنند چرا که این مطالب کاملا بروز بوده و باتغییرات اموزشی و درسی و دانش اموزان متناسب است.

همچنین بهره گیری از اطلاعات روز دنیا و اپدیت ماهانه مطالب نیز به صورت دایم قرار میگیرد.پس باخیالی راحت با یادگیری این مطالب میتوانید با بروز ترین مطالب و متد های مشاوره ای دنیا اشنا شوید.


مبلغ سرمایه گذاری این دوره: مبلغ سرمایه گذاری شما در این دوره تا زمانی که وضع اموزشی و مشاوره ای کشور متحول شده و تغییر کند رایگان بوده تا همه بتوانند بااستفاده از این فایل ها درراستای ارتقای مهارت های مشاوره ای در سراسر کشور بکوشند.


اهداف دوره:

سیدعاصم محمدی تعریف میکنه که :

مدتی بود که اکثر دانش اموزایی که برای مشاوره پیشم میومدن ،وقتی از دلیل اینکه چرا و چیشد که اومدی پیش من برای مشاوره میپرسیدم میگفتن مشاورو پشتیبان داشتیم اما چون خوب نبود عوضش کردیم. چرا؟چون خوب پیگیری نمیکرد چون وقتی سوالی ازش میپرسیدیم که استرس داریم چیکار بکنیم ویااینکه از برنامه عقب موندیم چطور بخونیم اکثرشون در جواب میگفتن که به ما ربطی نداره برو بشین بخون میخواستی جبران بکنی ویااینکه من وقت ندارم که هرشب بیام زنگ بزنم چکت کنم.

ویا حتی در بعضی موارد میدیدم که دانش اموزی اومده مشاور قبلیش خیلی ادم خوبی بوده پیگیر بوده چک میکرده اما دانش اموز نمیتونسته باهاش ارتباط خوبی برقرار کنه حس مثبت و انگیزه نمیگرفته ازش چون نمیتونسته به سوالات و مشکلات دانش اموز پاسخ خوب و درستی بده!پاسخ خوب و درست یعنی راهکارهایی که عملی باشندو بشه انجامشون داد نه راهکار هایی که توی برخی سایت ها و جاهای مختلف نوشته شده روی کاغذ قشنگه اما زمان انجامشون نه مثلا همین روش درس خوندن pq3r ویا pq4r که روی کاغذ بهترین روش مطالعه هستش اما سوال اینجاست در ایران چندتا مدرسه و معلم ویا مشاور ازاین متد استفاده میکنند ویا چند دانش اموز ازاین روش برای فراگیری درسها استفاده می کنند؟


از همه جالب تر و متاسفانه دردناک تر این بود که دراین اواخر که برای همایش و جلسات در مدارس مختلف و شهر های مختلف دعوت میشدم در یکی از مدارس مدیر مدرسه در حین جلسه وسط بحث پرید و گفت:من خودم بیش از ۱۰ ساله مشاور بودم ومشاور باید اطلاعات جامع و کامل به دانش اموز بده صحبت های ایشان نقدی به حرفای من بودکه درخصوص معرفی چندرشته مطرح کرده بودم من دراون جلسه گفتم که بعضی رشته ها بازار کار انچنانی توی جامعه ما ندارند وباید واقعه بین باشیم شما باخوندن چهارسال رشته مدیریت نمیتونید برید یه شرکت و مدیر اونجا بشین ویارشته علوم سیاسی علاقه باید داشته باشی و بتونی خوب ادامه بدی به استادی و تدریس فکر کنی جای دیگه این رشته زیاد بکار نمیاد که در شرکت های مختلف مشغول به کار بشی بااین رشته ایشون گفتن که علوم سیاسی در وزارت امور خارجه هم کار داره و اونجا استخدام میشن فارغ التحصیل های این رشته.

وقتی من به ایشون گفتم : مگه چند نفر میتونند استخدام اون وزارت خونه بشن؟ واینکه ایا همه رو استخدام میکنند؟ درپاسخ گفتند: که اونش دیگه به ما ربطی نداره برن بخونن استخدام بشن.وایشون بااین اطلاعات بروزشون متاسفانه هنوز نمیدونستن که از سال ۹۳ به بعد خیلی از رشته ها گرایش هاش در مقطع کارشناسی برداشته شده و به ارشد منتقل شده .

ومن متاثرتر از همیشه که این چنین فردی که به هیچوجه حتی یکبر دفترچه انتخاب رشته مطالعه نکرده و اطلاعی از بازار کار رشته ها و وضع جامعه نداره چطور میخواد به بچه هاو دانش اموزها مشاوره و بده و هدایت تحصیلیشونو بعهده بگیره.

راهکار چیست؟ از همون ابتدا که با وبلاگ شروع بکار کردم تصمیم گرفتم فایل ها و پاکست های اموزشی و مشاوره ای تهیه و تولید کنم تا هم دانش اموزان و هم معلمان و مشاوران برای ارتقای مهارت و دانش مشاوره ایشون استفاده کنند تا هم بتونند بروز باشند و هم بادرد و مشکلات دانش اموز اشناتر بشن.و نیاز های دانش اموزان در مراحل مختلف شناخته و راه کار های متناسب به اونها ارایه بدند. اما همه ی این ها نیازمند اموزش هستش. در مشاور شو هدف ارتقای مهارت هایی هستش که لازمه و نیاز واجب هر دانش موز هستش چرا که دانش اموز اگر سوال کنکور که هیچ جواب کنکور هم بلد بلد باشه نتونه خوب حفظش کنه و یکی یادش بره کل کنکورشو خراب میکنه و همه رو اشتباه پاسخ میده.

مدرس این دوره(مشاور شو) کیست:

سیدعاصم محمدی

  • روانشناس و مشاور اموزشی
  • کارشناس اموزشی و برنامه ریز تحصیلی
  • بنیان گذار مجموعه کلینیک های مشاوره ای اکادمی مشاوره
  • مشاور تحصیلی و برنامه ریز تحصیلی و کنکور
  • اجرای بیش از ۲۰۰۰۰نفر ساعت سخنرانی و کارگاه آموزشی (درشهر های مختلف همچون تهران مازندران هرمزگان و …)
  • تولید بیش از ۴۰۰۰۰نفر ساعت پادکست های اموزشی و مشاوره ای و برنامه ریزی
  • نگارش بیش از ۶۰ مقاله آموزشی
  • تدارک واماده سازی و تولید بیش از صد ساعت دوره آموزشی غیر حضوری
  • مشاور وبرنامه ریز و مربی شماری از دانش اموزان برتر کشور

جهت شروع سرمایه گذاری برروی خود و یادگیری مهارت های مشاوره برروی هریک از مطالب زیر کلیک کنید. مشاور شو

چگونه انگیزه مطالعاتی ایجاد کنیم؟

چگونه برنامه ریزی کنیم؟ بزودی

اموزش صفر تا صد برنامه ریزی
بزودی

تکنیک های افزایش تمرکز
بزودی

چطور بی دقتی ها را کم کنیم؟
بزودی

چگونه تند خوانی کنیم؟
بزودی

چگونه جمع بندی کنیم؟
بزودی

چگونه مدیریت زمان داشته باشیم؟
بزودی

نحوه جمع بندی نیم سال اول
بزودی

نحوه جمع بندی در ایام نوروز
بزودی

استارت از صفر ویژه نیم سال دوم
بزودی

نحوه برنامه ریزی در ماه های پایانی
بزودی

گزینشی خوانی مباحث برای جمع بندی سریع تر سه ماه پایانی
بزودی

نحوه جمع بندی در ایام خرداد
بزودی

نحوه جمع بندی در هفته اخر کنکور
بزودی

شمانیز میتوانید در بخش نظرات موضوعات پیشنهادی و سوالات مشاوره ای خود را بپرسید.